DPPNK obilježilo 29. septembar Reviewed by Momizat on . Sinoć je u Gradskoj kući u Nikšiću održana svečanost povodom Dana Društva prijatelja i poštovalaca Nikšića – 29. septembra. Početak svečanosti bio je j 18h i zv Sinoć je u Gradskoj kući u Nikšiću održana svečanost povodom Dana Društva prijatelja i poštovalaca Nikšića – 29. septembra. Početak svečanosti bio je j 18h i zv Rating: 0
You Are Here: Home » Slajdovi » DPPNK obilježilo 29. septembar

DPPNK obilježilo 29. septembar

Sinoć je u Gradskoj kući u Nikšiću održana svečanost povodom Dana Društva prijatelja i poštovalaca Nikšića – 29. septembra. Početak svečanosti bio je j 18h i zvanično je obilježeno 23. godina postojanja ovog Društva.

IMG_20180929_200712_193

Uvodnu riječ imao je Miro Nikolić, medijator večeri: „Dame i gospodo, dragi sugrađani i gosti, na današnji dan prije 23 godine osnovano je u hotelu „Onogošt“ „Društvo prijatelja i poštovalaca Nikšića“ i mi danas ovim skromnim prigodnim skupom obilježavamo taj datum i godišnjicu. Tim povodom pozdraviće vas gospodin i drug Mirko Šabanović, predsjednik Skupštine Društva“.

MIRKO ŠABANOVIĆ:

„ŽELIM DA VAS SVE POZDRAVIM U IME NAŠEG DRUŠTVA I SVOJE IME I PODSJETIM DA SMO 29. SEPTEMBRA PROŠLE GODINE NA SLIČNOM SKUPU, U ZNAK SJEĆANJA, PODSJETILI SE NA POČIVŠE ČLANOVE I DVA PRVA PREDSJEDNIKA DRUŠTVA – BOŠKA BUBU GOLOVIĆA I PRIMARIJUSA DOKTORA SLOBODANA NIKČEVIĆA. OD PROŠLE GODINE OVO DRUŠTVO JE INTENZIVIRALO SVOJE AKTIVNOSTI, PA PREDLAŽEM DA O TOME NEŠTO KAŽE SADAŠNJI PREDSJEDNIK DRUŠTVA PRIMARIJUS DOKTOR RADOVAN MIJANOVIĆ.“

DR RADOVAN RACO MIJANOVIĆ:

„DRAGI PRIJATELJI, UVAŽENA POTPREDSJEDNICE OPŠTINE, PREDSJEDNICI NAŠIH OGRANAKA IZ BUDVE, HERCEG NOVOG I TIVTA, NAŠI ČLANOVI, SRDAČNO VAS POZDRAVLJAM I ZAHVALJUJEM SVIMA VAMA ŠTO STE DOŠLI DA OVIM PRIGODNIM SKUPOM ZAJEDNO OBILJEŽIMO DAN NAŠEG DRUŠTVA I NJEGOVE 23 GODINE POSTOJANJA I RADA. TAKOĐE ZAHVALJUJEM NA POZDRAVIMA I ČESTITKAMA RUKOVODIOCIMA NAŠIH OGRANAKA: IZ VAŠINGTONA, GOSPODINU VLADIMIRU RADOVIĆU I GOSPODINU ŽELJKU RADOJEVIĆU IZ LONDONA, KOJI NIJESU MOGLI DOĆI. NARAVNO, POZDRAVLJAM I PREDSJEDNIKE KOLEKTIVNIH ČLANOVA NAŠEG DRUŠTVA. DOZVOLITE DA SAD, VEOMA KRATKO, PODSJETIM NA NAŠE AKTIVNOSTI I PROGRAME KOJE SMO OSTVARILI TOKOM OVE GODINE. DAKLE: ISPUNJAVAJUĆI OBAVEZE IZ STATUTA I PROGRAMA DRUŠTVA, POKRENULI SMO ZAJEDNO SA UBNOROM I ANTIFAŠISTIMA NIKŠIĆA INICIJATIVU ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE – NADGROBNE PLOČE VOJVODE PETRA GAVRILOVIĆA, ZNAMENITE LIČNOSTI IZ NIKŠIĆKE ISTORIJE. U SARADNJI SA JAVNOM USTANOVOM „MUZEJI I GALERIJE“ NIKŠIĆ, TAJ SPOMENIK JE NAKON 40 GODINA SMJEŠTEN U SPOMEN ZBIRKU MUZEJA. TAKOĐE SMO UPUTILI DOPIS – INICIJATIVU OPŠTINI DA SE ISPRAVE NEKE GREŠKE U AKTUELNOM TURISTIČKOM VODIČU NIKŠIĆA. NJEGUJUĆI I AFIRMIŠUĆI KULTURU SJEĆANJA, POVODOM ZAVRŠETKA RADOVA NA REKOSTRUKCIJI TRGA SLOBODE, I POSTAVLJANJA SPOMENIKA NARODNOG HEROJA ČEDOMIRA LJUBA ČUPIĆA, ORGANIZOVALI SMO PREDAVANJE O ŽIVOTU TRGA OD 1885. DO 2018. GODINE. TO JE BIO I NASTAVAK MANIFESTACIJE „DOBRI DUH NIKŠIĆA“ KOJU ZAJEDNO SA HOTELOM „ONOGOŠT“ ORGANIZUJEMO OD 2003. GODINE. BILI SMO I SUORGANIZATORI LIKOVNE IZLOŽBE. PROMOVISALI SMO, ZAJEDNO SA JAVNOM USTANOVOM „ZAHUMLJE“, KNJIGU „NA OKEANU ŽIVOTA“ MILOŠA KOVAČEVIĆA. ZAJEDNO SA NOVINAMA NIKŠIĆA I UBNOROM I ANTIFAŠISTIMA NIKŠIĆA OBILJEŽILI SMO PET GODINA IZLAŽENJA „NOVINA NIKŠIĆA“. AUTORSKOM VEČERI OBILJEŽILI SMO I 40 GODINA PLODNOG RADA NAŠEG ČLANA I UREDNIKA PROGRAMA DRUŠTVA MAKSIMA VUJAČIĆA. OSNOVALI SMO, PREMA STATUTU DRUŠTVA, NAŠE OGRANKE – PODRUŽNICE U BUDVI, KOJIM RUKOVODI GOSPODIN NIKOLA ZVICER, U VAŠINGTONU, KOJIM RUKOVODI GOSPODIN VLADIMIR RADOVIĆ, U HERCEG NOVOM – RUKOVODILAC GOSPODIN RAJKO MIĆUNOVIĆ I TIVTU, GOSPODIN SVETO LAZOVIĆ. DONIJELI SMO I PRAVILNIK O NJIHOVOM RADU. PRISTUPILO NAM JE I NEKOLIKO KOLEKTIVNIH ČLANOVA DRUŠTVA – NIKŠIĆKIH NEVLADINIH ORGANIZACIJA I UDRUŽENJA, I VIŠE POJEDINACA. PROGLASILI SMO ZA POČASNE ČLANOVE DRUŠTVA NAŠE POZNATE NIKŠIĆANE: PROF. DOKTORA RATKA BOŽOVIĆA, BOŽA KOPRIVICU IZ BEOGRADA I MIODRAGA SKALA GVOZDENOVIĆA IZ SUBOTICE. OSTVARILI SMO VIŠE NEGO USPJEŠNU SARADNJU I DJELOVANJE SA UBNOROM I ANTIFAŠISTIMA NIKŠIĆA, „NOVINAMA NIKŠIĆA“, HOTELOM „ONOGOŠT“, SPORTSKIM VETERANIMA NIKŠIĆA, LOKALNIM I REPUBLIČKIM MEDIJIMA. ZA OVOGODIŠNJU NAGRADU OSLOBOĐENJA NIKŠIĆA PREDLOŽILI SMO DVIJE NAŠE SUGRAĐANKE KOJE SU DONIRALE BUBREG I GOSPODINA MIRKA MIRA NIKOLIĆA ZA NJEGOV VIŠEDECENIJSKI ANGAŽMAN NA POLJU KULTURE. TATJANA VUKIĆEVIĆ ZA HUMANOST I PLEMENITOST, DOBILA JE VISOKO PRIZNANJE, POVELJU PREDSJEDNIKA DRŽAVE MILA ĐUKANOVIĆA I OPŠTINE NIKŠIĆ. NA KRAJU, ZAHVALJUJEM BIBLIOTECI NJEGOŠ NA USTUPLJENOM PROSTORU ZA OVAJ NAŠ SKUP, A O TOME ŠTA PLANIRAMO DA ORGANIZUJEMO U NAREDNIH MJESEC-DVA REĆI ĆE NAM MAKSIM VUJAČIĆ, UREDNIK PROGRAMA I ČLAN UPRAVNOG ODBORA NAŠEG DRUŠTVA.“

Nastavak večeri uslijedio je govorom Maksima Vujačića.
„PRIJEM NOVIH ČLANOVA DRUŠTVA, FORMIRANJE SKCIJA DRUŠTVA IZ VIŠE OBLASTI DRUŠTVENOG ŽIVOTA NIKŠIĆA, NASTAVAK AKTIVNOSTI ZA FORMIRANJE OGRANAKA DRUŠTVA U CRNOJ GORI, REGIONU I SVIJETU I PROMOCIJE NOVIH KNJIGA AUTORA ZVEZDANE VUŠOVIĆ LUČIĆ I RADOVANA DAMJANOVIĆA, TOKOM NAREDNOG MJESECA.“

Na kraju večeri, Miro Nikolić je lozvao prisutne koji to žele da potpišu Pristupnu izjavu za članstvo u Društvu.

About The Author

Number of Entries : 1078

Leave a Comment

Scroll to top